Урок №1. Вступний урок. Повторення основних тем за курс 9-го класу

Урок № 1
Тема. Вступний урок. Повторення основних тем за курс 9-го класу
Мета: повторити: правила поведінки в кабінеті інформатики; правила техніки безпеки під час роботи з комп'ютером; основні поняття з курсу 9-го класу; розглянути: завдання й цілі курсу «Інформатика  в 10 класі; продовжувати формувати поняття про інформатику як науку та галузь діяльності людини; розвивати: навички роботи з комп'ютером; виховувати інформаційну культуру учнів;
Тип уроку: узагальнення й систематизація знань.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Оголошення теми й мети уроку, мотивація навчальної діяльності
ІІІ. Узагальнення й повторення  матеріалу
1. Основні поняття з курсу 9-го класу.
Ми продовжуємо вивчати предмет «Інформатика». Перш ніж розглянути новий матеріал, пригадаємо вивчене в 9-му класі
1.1. Колективна  робота «Складання переліку тем. які вивчалися в 9-му класі»
1. Інформація. Інформаційні процеси та системи.
2. Апаратне забезпечення інформаційних систем.
3. Системне програмне забезпечення.
4. Службове програмне забезпечення.
5. Комп'ютерні мережі.
Ø  Поняття про комп’ютерні мережі. Робота в локальній мережі.
Ø  Основи Інтернету. Всесвітня павутина й пошук в Інтернеті.
6. Основи роботи з текстовою інформацією.
7. Комп'ютерна графіка.
Ø  Засоби перегляду й перетворення графічної інформації.
Ø  Основи растрової графіки.
Ø  Основи векторної графіки.
1.2. Самостійна робота
Учні отримують картки із завданнями.
Із поданого переліку виберіть властивості інформації:


а) актуальність;
б) швидкість передачі;
в) зрозумілість;
г) якість;
д) висота;
є) ширина;
ж) повнота;
з) достовірність.



1.3. Заповніть таблицю.
Джерело інформації
Форма подання інформації
Спосіб сприйняття, орган чуття
Телевізійна передача


Фотографія


Книга


Яблуко


Розмова


Арифметичний вираз


1.4. Із поданого переліку виберіть пристрої введення інформації:


а) монітор;
б) клавіатура;
в) вінчестер;
г) процесор;
д) системна плата;
е) миша;
ж) оперативна пам’ять;
з) сканер;
и) плотер;
к)проектор;
л) акустична система;
м) мікрофон.



1.5. Запишіть назви пристроїв, що входять до складу системного блоку:

1.6. Поясніть поняття.
Растрова графіка —   
Векторна графіка —              
1.7. Використовуючи можливості графічного редактора Paint та текстового редактора Word, створіть зображення олімпійських кілець, прапора України.

2. Правила поведінки в кабінеті інформатики, правила техніки безпеки під час роботи з комп’ютером.
Повторення правил поведінки й техніки безпеки в кабінеті інформатики
Первинний інструктаж (Правила техніки безпеки в кабінеті ін­форматики та інформаційно-комунікаційних технологій. Інструк­ція з охорони праці під час проведення занять у кабінеті інформа­тики та ІКТ навчання).

IV. Формулювання завдань і цілей курсу «Інформатика» в 10 кла­сі
Ми продовжуємо вивчення курсу «Інформатика». Що ви очікуєте від вивчення курсу «інформатика» в 10 класі? Від­повіді учнів фіксуються. (Чи справдилися ваші очікування? — Це питання розглянемо на останньому уроці 10-го класу)
Вивчення навчального предмета «Інформатика» в 10-му класі розраховано на 35 годин (1 година на тиждень). Протягом цього часу учні мають виконати 11 практичних робіт. Увесь курс поді­лено на 4 теми (демонстрація на екрани за допомогою програми NetOp School).
Ознайомлення зі стендами «Вивчаємо тему» та «Критерії оці­нювання».
Проведення комплексу вправ для зняття м’язового напружен­ня. (Варіант І). Інструктаж із правил техніки безпеки.

V. Відновлення навичок роботи з клавіатурою
Завантажте текстовий процесор Word. Наберіть та відредагуйте текст.
Перевірка швидкості набору
Використовується клавіатурний тренажер Stamina (можна ска­чати з сайту) або текстовий редактор Microsoft Word. Текст набирається протягом 10 хвилин. Для визначення швидкості набору кількість набраних символів (Сервіс → Статистика) діли­мо на 10.
Виконання комплексу вправ для зняття зорової втоми (бажано виконувати через 10 хвилин після початку роботи; варіант 1 або 2). Вправи проводить староста класу (групи) або його заступник.

VІ. Підсумок уроку
VIІ. Домашнє завдання

Підготувати виступ з темп «Комп’ютерні презентації та публі­кації, їх особливості».
Опрацювати конспект уроку.
Одному-двом учням підготувати реферат на тему «Інформація та комп’ютер».


Немає коментарів:

Дописати коментар